yükleniyor

Teknik Destek

Türkiye

Web Sitesi Tasarımı Sitenizi Şekillendirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web Sitesi Tasarımı Sitenizi Şekillendirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web sitesi tasarımı, günümüzde her ölçekte işletme için önemli bir faktördür. Çünkü internet ortamı, müşteri ve pazarlama alanlarının çoğuna erişmenin en hızlı ve kolay yoludur. Dolayısıyla, bir web sitesi sahibi olarak siteniz için uygun tasarımı seçmek kaliteli bir müşteri potansiyeli yakalamak için kritik önem taşır.

Web sitesi tasarımı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, yanıtlamak için sizlere bu makaleyi sunuyoruz.

Web sitenizi yaratırken şu 3 faktöre odaklanmalısınız:

1. Arama Motorlarına Hitap Etme

Web siteniz sadece insanlar tarafından değil, aynı zamanda arama motorları tarafından da taranır. Dolayısıyla web sitenizi yapılandırırken, Google, Yahoo, Bing vb. arama motorlarının algoritma ve arama kriterleri hakkında bilgi edinmeye özen gösterin.

2. Kullanıcı Dostu Olun

Bir web sitesi yapısının sağlamlığı, kullanıcıların ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde sitenizde gezinebileceklerine bağlıdır. Kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı seçin ve sitenizi mümkün olduğu kadar basit ve anlaşılır tutun.

3. Marka Kişiliğinizi Yansıtın

Web siteniz, markanızın bir yansımasıdır. Dolayısıyla web sitenizi tasarlarken, şirket misyonunuzu, değerlerinizi ve özelliklerinizi yansıtan bir tasarım seçin.

Web siteniz için kullanabileceğiniz 4 ana tasarım seçeneği vardır:

1. Minimalist Tasarım

Minimalist bir tasarım, kullanıcıların dikkatlerini çekmek için az sayıda tasarım unsuru kullanılarak oluşur. Bu tasarım, para kazanmaya odaklanan e-ticaret siteleri ve blogcular için idealdir.

2. Tam Ekran Tasarım

Tam ekran tasarım, yüksek kaliteli bir görsel ve zengin bir web deneyimi yaratmak isteyen profesyonellere yöneliktir. Bu tasarımda, popüler olan görsel medya bileşenleri, açık ara en önemli rolü oynar.

3. Bellek Yemez Tasarım

Bellek yemez tasarım, kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için gereksiz tasarım unsurlarını kaldıran bir tasarım türüdür. Bu tasarım, online eğitim sitelerine ve soulara yöneliktir.

4. Video Arka Plan Tasarımı

Video arka plan tasarımı, sitenizin ana sayfasına büyük bir görsel/bölgesel etki yaratmak için bir video arka plan üzerinde bir tasarım yapmak anlamını taşıyor. Bu tasarım, kitleyi etkilemek isteyen sanatçılara, müzikçilere ve meraklılara hitap eder.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Web sitesi tasarımı yapmadan önce neleri planlıyoruz?

Aslında iki ana şeyi planlıyorsunuz. Öncelikle hedef kitlenizi düşünün; hangi tür web sitelerini ziyaret ediyorlar? Ayrıca marka mesajınızı düşünün; hangi hissiyatı vermek istiyorsunuz? Tasarım bu iki faktörü göz önünde bulundurarak oluşur.

2. Web sitelerimin tasarımı için ne kadar para harcamalıyım?

Web sitenizi tasarlamanın maliyetini bütçenizi bildiğiniz sürece belirleyebilirsiniz. Bu fiyatlandırma, tasarımın ne kadar özelleştirilmiş olduğuna ve ek özelliklere bağlıdır. İşletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir tasarım için her zaman uzman bir tasarımcıla birlikte çalışmanız gerekiyor…

Web sitesi tasarımı, bir işletme için hayati bir rol oynamaktadır. Etkili bir web sitesi tasarımı, markanızı ve ürünlerinizi müşterilere sunmak, arama motorlarından trafik çekmek için önemlidir. Tasarım planlaması için yapmanız gereken ilk adım, hedef kitlenize ve marka mesajınıza odaklanmak ve tasarımınızı bu doğrultuda şekillendirmektir. Web sitenizde dikkat etmeniz gereken unsurları ve örneği tasarım seçeneklerini sunduğumuz bu makaleyi, web sitenizi şekillendirirken rehber olarak kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık